Helal Gıda Belgesi

Helal Gıda Belgesi

Helal Gıda Belgesi ile ürünlerinizi uluslararası pazarlara sunma kolaylığı yaşayın!

Helal Gıda Belgesi

Helal Gıda Belgesi Nedir?

 

Helal Gıda Sertifikası Nasıl Alınır ?

Helal gıda belgesi, yurt içinde satış gerçekleştiren ve Müslümanların yaşamış olduğu ülkelere ihracat yapan şirketler için geçerli bir güven belgesidir. Diğer kalite belgeleri gibi tüketiciye güven aşılayan helal gıda belgesi ile satış ve ihracat yapmak daha kolay bir hâle getirilmiştir.

Helal gıda belgesi, özellikle gıda maddelerini üreten ve satan kişiler için etkili bir belge niteliğindedir. Ayrıca oteller, restoranlar, kozmetik üreticileri, lojistik hizmet sunucuları, balıkçılar, çiftçiler, biyokimyasal üreticiler için de standartları karşılayan bir belge niteliğine sahiptir.

Helal gıda belgesi sadece gıda ürünlerine verilen sertifika olarak algılanmamalıdır. Paketleme işlemlerinden tüketim aşamasına kadar birçok süreci kapsamaktadır. Birçok firma helal gıda belgesi ile üreticiye verdiği güven kadar tüketiciye de verdiği güvenle marka prestijini büyük ölçüde yükseltebilmektedir. Helal gıda belgesine sahip olan firmalar, üreten ve tüketen arasında ciddi bir güven oluşmasını sağlar. Ürünlerin temiz, güvenilir ve islami kurallara uygun olması bu belge ile güven altına alınmış olur. Özellikle son yıllarda helal gıda belgeli ürün talebinde ciddi bir artış yaşanmaktadır.

 

Git gide gelişen gıda ve kimya teknolojisi, firmaları farklı yollara farklı rekabet arayışlarına sürüklemektedir. Bu durum, firmaların hem müşteriye güven duygusunu aşılama hem de ürünü pazarladığı iş ortaklarına ürün kalitesini gösterbilmesi açısından farklı planlar uygulamasına sürüklemektedir. İşte biz burada danışanlarımıza belirli bir stratejik plan belirleyip gereklililklerin yerine getirilmesine öncülük ediyoruz. Detaylı bir şekilde firma hikâyesini dinleyip ürünlerin kalitesinden pazarlamasına kadar birçok konuyu ele alıp danışmanlık hizmeti verdiğimiz firmaları doğru bir bakış açısıyla buluşturuyoruz.

Helal gıda belgesi ile birlikte bize başvuru sayılarının arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İslami şartlara uygun bir şekilde üretilen helal ürünlerin temiz ve güvenilir olmasının yanında nihai tüketiciye ulaşan kadar birçok yoldan geçmesi yine İslami kurallar doğrultunda gerçekleşmekte ve bu da helal gıda belgesi ile kanıtlanmaktadır.

Helal Gıda Sertifikası

Sonuç olarak, yaklaşık 2 milyar kişilik küresel helal gıda pazarına girmek için birçok fırsat var. Helal gıda belgesi, helal gıda taleplerini desteklemek için yetkili, bağımsız ve güvenilir bir belgelendirmedir. Ayrıca,% 100 daha fazla pazar payı karı sağlar: gayrimüslim pazar / müşteri kaybı olmaz. Helal gıda belgesi, Müslüman ülkelerdeki ve pazarlardaki ürünlerin pazarlanabilirliğini artırır ve gelirlerdeki çoklu büyümeye kıyasla küçük bir maliyet yatırımı ile bu belgeye olan ihtiyacınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. Son olarak helal gıda belgesi ile ilgili aklınızda soru işareti varsa hemen bize ulaşın!

Helal Gıda Belgesi

ISO 13485 Medikal ve Tıbbi Cihaz Üreticileri İçin Yönetim Sistemi

Helal Gıda Belgesi

ISO 13485