ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Tedarik zincirinin her halkasında sistematik bir güvenlik standartı ile kuruluşunuzu geliştirin.

ISO 22000

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Bu sistem, gıda güvenliğinin standardını oluşturmak için dünya çapında kabul edilen bir gıda güvenliği sistem standartı çerçevesinden oluşmaktadır. 2005 yılında yayınlanan ISO 22000 standardının asıl amacının, gıda tedarik zincirinde yer alan tüm kurum ve kuruluşlar için olduğunu söyleyebiliriz. Üreticiden tüketiciye sunulan gıda tedariklerinin tehlikelerini en aza indirgeyerek riskleri kontrol etmeye yarayan bu belge ile birlikte firmanıza duyulan güvenin de ivmesini artırabilirsiniz.

ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi bilimsel gelişmeler ışığında oluşturulan akılcı ve sistematik bir gıda güvenliği sertifikasyonudur. Standart, interaktif iletişim, sistem yönetimi, ön koşullu programların uygulanması ve sistemin sürekli gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi dahil olmak üzere gıda güvenliğini sağlamak için temel bileşenlerin tümünü kapsar. Firmanıza ISO 22000 sertifikası alarak gıda güvenliği anlamında sadece siz değil tedarik zincirinde bulunan diğer firmalarla entegre bir sistem yönetimi oluşturursunuz. Böylece tüketiciye karşı gıda konusundaki tüm şüpheleri ortadan kaldırır, şeffaf bir gıda politikası yürütmüş olursunuz. Bu belgenin global anlamda bir standart olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Hem marka itibarınızın yükseldiğine tanık olmak hem de müşterilerinizin size daha fazla güven duymasını sağlamak için ISO 22000 gıda güvenliği sistem yönetimi sertifikası önemli bir belge olarak kuruluşunuzda yer almalıdır.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin Faydaları Nelerdir?

 

l

Müşteri memnuniyeti ve tüketici güvenliği

l

Kuruluş imajını ve pazara katılım oranını iyileştirmek

l

Sistemde yetkilendirme gereksinimlerini karşılamak

l

Daha iyi maliyet kontrolü sağlamak

l

Gıda güvenliği eksikliğinden kaynaklanan kaza riskini azaltmak

l

Yasal mevzuatlara tam entegre uyumluluk sağlanması

l

Tedarik zincirinde sistematik ilerleyiş ve yönetim kolaylığı

ISO 22000 Belgesi - Sertifikası

ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sisteminde paydaşlarınıza gıda güvenliği bağlılığınızı kanıtlamış olmanın yanında riskleri azaltarak şeffaf bir ilişki inşa edebilirsiniz. Bu sayede müşteri bağlılığını artırmış olur, aynı zamanda da marka prestijiniz yükselirken gıda güvenliği riski de en aza indirgenmiş olur. Tüketici açısından sistemin yararlarına bakacak olursak; güvenli gıda algısı olan bir ürünü almak, tüketici açısından her zaman ilk öncelik olacaktır.

ISO 22000 belgesinin tüketici ile olumlu ilişkileri yanında rekabet piyasasındaki önemi de büyüktür. Müşterilerinize ve çözüm ortaklarınıza gıda kalitesi ve güvenliği ile ilgili durumunuzu kanıtlamış olmanın yanında, hem rekabet piyasasında hem de nihai tüketici arasında olan yerinizi sağlamlaştırmış ve üst düzey güvenlikle ürünlerinizi ulusal ve uluslararası pazarlara sunmuş olursunuz.

Global bazda tanınan ve güvenilirliği kanıtlanmış ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi ile çeşitli ihalelere katıldığınızda elinizde artı bir güç olmuş olur ve bu durumu markanız adına pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. Marka itibarını artırmak ve iş hacminizin gittikçe yükselen bir ivmeyle sahip olduğu güce ulaşmak için ISO 22000 gıda güvenliği sertifikasına zaman kaybetmeden başvurun!

Bu sertifika firmalar için üç yılda bir yenilenir ve denetimleri yıl bazında yapılır. ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi belgesi almak istiyorsanız ya da belge ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru, öneri ve görüşünüz varsa iletişim sayfamızdan lütfen bize ulaşın. Markanızın danışmanınız olmaktan ve size her türlü danışmanlık ve yönetim desteği vermekten mutluluk duyarız.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri

 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 45001

 

ISO 27001

 

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi