ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Etkili bir çevre yönetim sistemi ile işinizi geliştirin!

ISO 14001

Çevre Yönetim Sistemi Nedir?

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14000 serisinde belgelendirme gerçekleşen standardın adı ISO 14001’dir. Hammaddeden müşteriye sunumuna kadar birçok aşamada çevresel tüm faktörlerin gerekli kontrollerle sağlanması ve çevreye verilen zararın en aza indirgemesi için sunulan ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesi, çevre performansının sürekli iyileştirilmesi üzerine standart haline getirilmiştir. Çevre ile ilgili mevzuatın şartlarına uyumluluğu en üst seviyede olan bu belge, kurumlara ve işletmelere birçok yarar sağlamaktadır. 

ISO 14001 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesinin kullanım alanı diğer belgeler gibi geniş bir ağa sahiptir. Eğer siz de her türlü üretim ve aynı zamanda satışını yapan firmaların yetkilisiyseniz bize ulaşın, çevre yönetim sistemi belgendirmesini birlikte gerçekleştirelim. Makineden kozmetiğe, gıda ürünlerinden tarım ürünlerine, kimyasal ürünlerden su ürünlerine birçok dalda faaliyet gösteren firmalar, ISO 14001 belgesi için Bilginer Belgelendirme’ye başvurarak detaylı bilgi edinebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirler.

ISO 14001 Belgesinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesinin alındığı firmalarda birçok fayda gözlenmiştir ve bu faydaların hem markaya, hem müşteriye hem de markanın geleceğine katkısının büyük olduğu kanıtlanmıştır. Müşteri memnuniyeti önceliği taşıyan bu faydalarla birlikte markaların prestij artışına katkı sağladığı görülmüştür.

 

Çevre ile ilgili mevzuatların tümüne mükemmel uyum sağlanır.

Üretim yapılırken çevreye verilen olumsuz etki en aza indirgenir.

Doğal kaynak kullanımı sonucunda verimlilik artışı sağlanır.

Firmanın prestiji ve pazar payının yükselmesiyle birlikte rekabetin artışı sağlanır

ISO 14001 Belgesi

Çevreye yansıyan olumlu sonuçlardan dolayı tüketicinin tüm beklentileri cevap bulur.

Çalışanların işletmeye duyduğu güven, özveri ve çalışma hevesi artar.

Uluslararası platformda saygınlık ve itibar kazanımı sağlanır.

Çevre performans artışını büyük ölçüde güçlendirir.

ISO 14001 Belgesi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Hazırlık aşamasından sonra istenen belgeler tarafımıza teslim edilir ve firma temsilciniz olarak ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesi almak için gerekli başvuruları birlikte tamamlayabiliriz.

İlk aşamada gerekli evraklar; adresiniz, sicil gazeteniz, imza sirküleriniz, SGK hizmet listeniz, oda siciliniz, işletme kayıt belgeniz ve vergi levhanızdır.  Bu evrakları tamamlamanızın ardından çevre yönetim belgenizin alımı için başvuruları hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Siz de ISO 14001 çevre yönetim sistemi ve diğer tüm sistem belgelendirme ihtiyaçlarınız için lütfen iletişim kanallarımızdan bizimle bağlantı kurun. Mesleki deneyimlerimizi konularında uzman ekip arkadaşlarımızla sizlere yansıtmaktan mutluluk duyarız. Belgelendirme, danışmanlık, eğitim ve yönetim hizmeti ile ilgili konularda Bilginer Belgelendirme daima yanınızda!

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

 

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 9001

 

ISO 45001

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi