ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Etkili şikayet yönetimi ile mutsuz müşterileri olumlu iş fırsatlarına dönüştürebilirsiniz. Unutmayın memnun müşteriler en iyi elçilerinizdir.

ISO 10002

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Nedir?

 

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

Müşterilerine farklı bir bakış açısı ile görünmek isteyen firmaların tercih ettiği bu standart, ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi sertifikasıdır. Müşterilerinizin düşüncelerini önemseyen bir işletme veya markaysanız ve bu düşünceleri kanıt olarak belgelendirmek istiyorsanız ISO 10002 müşteri memnuniyet belgesi fırsat bir belge olarak karşımıza çıkıyor. Bu belgede, müşteri şikâyetlerinin tümü ISO 10002 standardında “iyileştirme fırsatı” şekliyle önemli bir belge olarak global anlamda yerini alıyor. Müşteriler sağladığınız hizmetten daha fazlasını bekler. Rakiplerinizin bu beklentileri karşılamak için daha çok çalıştığını unutmamalısınız. Müşteri memnuniyeti için uluslararası bir standart olan ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi, size kendi şikayet yönetim sisteminizi yerleştirmek için yönergeler sağlar. Şikayetleri, nedenlerini ve bunların nasıl ortadan kaldırılacağını belirlemenize yardımcı olur. ISO 10002 ayrıca, işinizde şikayetlerin nedenini iyileştirebileceğiniz ve nihayetinde bertaraf edebileceğiniz alanları belirlemenizi sağlayacaktır. 

Araştırmalara göre memnun olan bir müşterinin mutluluğunu paylaştığı kişi sayısı 5 iken, memnun olmayan bir müşteri bunu yaklaşık 10 kişiye olumsuz olarak lanse etmektedir. Memnun olmayan tüketicilerin kimi zaman sessiz sedasız memnuniyetleri belli etmeksizin başka firma arayışına girdiğine de tanık olmaktayız. Bu araştırmalar sonucunda kanıtlanan yaygın bir olgudur. Günümüzde rekabet şartlarının bu denli yoğun olduğu bir mecrada ve bir müşteri bile kaybetme lüksünün olmadığı bir ticaret anlayışında bu standart oldukça gerekli bir standart halini almıştır. Bilginer Belgelendirme olarak marka sürecinizden belgelerinize kadar birçok detayı birlikte yürütme inancındayız. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz her marka ve işletme ile gelecekte daha başarılı işlere imza atmanın önemini kavrayan bir firma olarak, ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi belgesinin müşteri memnuniyetine önem veren firmalar için en ihtiyaç duyulan belgeler arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sisteminin Faydaları Nedir? 

N

Müşteri güveni

N

Verimliliği arttırmak

N

Daha iyi ilişki iklimi

N

Devamlı gelişim

N

Şeffaf sistem

N

Denetlenebilir sistem

N

Diğer sistemlerle tam uyum

N

Operasyonel verimlilik

N

Müşteri odaklı yaklaşım

N

Marka Gelişimi

N

Daha iyi ilişki iklimi

N

Üst seviye güvenilirlik

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemini Neden Sahip Olmalısınız? 

Eğer markanıza sadık müşteriler sağlamak istiyorsanız ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi belgesi ile doğru yoldasınız demektir. Bilginer Belgelendirme olarak yılların deneyimine sahip uzman personellerimizle, markanızı bir üst seviyeye taşımaktan ve müşterilerinizin size bağlılığını artırmaktan mutluluk duyacağız. Eğer siz de bu belgeye sahip olmak istiyorsanız hemen bize ulaşın ve yürütülecek adımları birlikte istişare ederek markanızla ilgili detaylı bir analiz çalışması yapalım. 

Unutmayın, memnun olmayan müşteri en az 10 kişiyi etkiler. Bu nedenle müşteri memnuniyetini sağlamak oldukça önemlidir. ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi sertifikası, müşteri memnuniyetini sağlamak adına oldukça etkili bir araçtır.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

 

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi
ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

ISO 27001 

OHSAS 18001 

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi