Ankara Gıda Güvenliği

Eren Bilgiseverer

11 Nisan 2022
Ankara Gıda Güvenliği

Gıda Güvenliği Ankara

Ankara ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, dünya genelinde güvenli gıda üretim zinciri kurmak amacı ile oluşturulmuş bir yönetim standardıdır. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Ankara ve ilçelerinde belgelendirme hizmetimiz bulunmaktadır.

Nüfusu 2022 yılı verilerine göre 5 Milyon 747 Bin 325 olan Ankara’da sürdürülen üretim faaliyetleri incelendiğinde ağaç işleri dalında Türkiye genelinde önemli bir yeri olduğu görülmektedir. Ankara’nın Siteler semtinde bu üretim alanında faaliyette bulunan keresteciler, mobilyacılar, lakeciler ve döşemeciler 13.000’den fazla işyerinde üretim yapmaktadır.

Ankara’da yakın yıllarda sanayi kuruluşlarının sayısının hızla arttığını ve çeşitlilik kazandığını görmekteyiz. Önceden makarna, un, bitkisel yağ, süt ürünleri, şeker gibi besin sanayine ait kuruluşları bulunurken artık çimento, traktör, tarım aleti ve makineleri, motor, boya, tuğla, kiremit ve orman ürünleri, mobilya, madenî eşya, dokuma üreten birçok işletme kurulmuştur.

Türkiye’nin son yıllarda parlayan sektörlerinden savunma sanayi ile ilgili en önemli yatırımlar da Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Türkiye’nin en büyük savunma sanayi projesinin yapımcısı olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ) 1984 yılında Türk-Amerikan işbirliği ile kurulmuştu.

Farklı sektörlerin gelişmesi belgelendirme hizmetlerine yönelik bilinci de artırıyor. Gıda güvenliği Ankara firmaları için oldukça önem kazanmaktadır.

 

Ankara Gıda Güvenliği 

Ankara Gıda güvenliği konusunda ihtiyacı olan firmalara baktığımızda gıda ve içecek işletmeleri bakımından İstanbul, İzmir ve Gaziantep’ten sonra 4. sırada bulunan Ankara’da 2 Bin 478 işletme bulunuyor.

 

Ankara ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi (GGYS)

Ankara ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi (GGYS) gıda işletmelerine pek çok fayda sağlayacaktır. Öncelikle insan sağlığı her şeyin üstündedir. Ülkemizde HACCP gerekliliklerine uymak bir zorunluluktur. Bu açıdan da yapılacak denetimlerden maddi kayıplara uğramamak adına GGYS, firmalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Gıda güvenliği bir süreçtir ve sürdürülebilirlik gerektirir. Bu nedenle gıda güvenliği gibi hassas bir konuda dünyaca kabul gören gereklilikler, firmaların büyümesi ve ihracat yapabilmeleri için de önemli bir altyapı sağlamaktadır.

 

Ankara Gıda Güvenliği Eğitimi

Ankara gıda güvenliği eğitimi, bu sistemi firmalarına almak isteyen iş adamları için oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü yönetim sistemleri içinde HACCP gereklilikleri nedeniyle en zor alınanı ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi’dir. En fazla majör uyumsuzluk denilen belge alımı başarısızlıkları gıda güvenliği belgesi alımında olmaktadır. Bu nedenle personelin eğitilmesi önemlidir. Bilginer Belgelendirme olarak gerek personelin eğitimi gerekse eğiticilerin yani baş denetçilerin eğitimi konusunda uzman kadromuzla Ankara Gıda Güvenliği Belgesi Danışmanlığı vermekteyiz.

 

Ankara Gıda Güvenliği Sertifikası

Ankara Gıda Güvenliği Sertifikası almak için HACCP gerekliliklerini yerine getirmek ve denetimlerden başarı ile çıkmak gereklidir.

 

Ankara ISO 22000 Nasıl Alınır?

Öncelikle HACCP ilkeleri oldukça detaylı ve zor şartlar gerektirdiğinden eğitim şarttır. Personelin eğitilmesi ile birlikte HACCP denetimlerinde problem olabilecek unsurlar tespit edilir ve olası riskler konusunda teyakkuzda bulunulur. Sistem gereklilikleri yerine getirildikten sonra denetimlere geçilir. Yapılan denetimlerde majör uyumsuzluk tespit edilmezse firmaya ISO 22000 belgesi verilir.

 

Ankara ISO 22000 Fiyat

ISO 22000 belge hizmetinin fiyatı birçok etkenden dolayı işletmeden işletmeye  farklılık gösterebilir. Bunlar; danışmanlık hizmetinin süresi, firmanın faaliyette bulunduğu sektör, kaç kişi çalıştığı, verilecek eğitim, firmanın ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminden tam olarak beklentisi, yer mekan durumu vb. gibi çeşitli faktörlerdir. Bu faktörlerin net bir şekilde belirlenmesi sonrasında bir fiyat teklifi oluşturulmaktadır. Fiyata etki eden diğer unsurlar ise kuruluş yılı, yeri, EA/NACE kodu, çalışan sayısı, yönetim ve beyaz yaka görevlendirmeleri ile mavi yaka görevlendirmelerine göre ayrılan proses çalışanlarının maaşlarıdır. Ankara ISO 22000 net fiyatlaması için Bilginer Belgelendirme olarak sizlerin her zaman hizmetinizdeyiz.

 

Bilginer Belgelendirme’den İndirim Kampanyası

Öte yandan Bilginer Belgelendirme olarak sizinle bir müjdemizi de paylaşmak istiyoruz. Artan maliyetlerin ve hammadde fiyatlarının işletmelerimizi zor duruma düşürdüğü bir ortamda Ankara ve İstanbul’daki danışanlarımıza yönelik olarak %10 indirim kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Siz de bu kampanyadan hemen faydalanın!

 

Ankara’da Gıda Güvenliği Danışmanlığı Verdiğimiz İlçeler

Akyurt Gıda Güvenliği

Altındağ Gıda Güvenliği

Ayaş Gıda Güvenliği

Bala Gıda Güvenliği

Beypazarı Gıda Güvenliği

Çamlıdere Gıda Güvenliği

Çankaya Gıda Güvenliği

Çubuk Gıda Güvenliği

Elmadağ Gıda Güvenliği

Etimesgut Gıda Güvenliği

Evren Gıda Güvenliği

Gölbaşı Gıda Güvenliği

Güdül Gıda Güvenliği

Haymana Gıda Güvenliği

Kahramankazan Gıda Güvenliği

Kalecik Gıda Güvenliği

Keçiören Gıda Güvenliği

Kızılcahamam Gıda Güvenliği

Mamak Gıda Güvenliği

Nallıhan Gıda Güvenliği

Polatlı Gıda Güvenliği

Pursaklar Gıda Güvenliği

Sincan Gıda Güvenliği

Şereflikoçhisar Gıda Güvenliği

Yenimahalle Gıda Güvenliği

Bu başlıklarda ilginizi çekebilir…

En Ucuz ISO 27001 Belgesi

En Ucuz ISO 27001 Belgesi

Zamların gelmesiyle birlikte tüm ISO Belgelerinin fiyatı arttı. Bilginer Belgelendirme danışmanlık firması olarak siz değerli müşterilerimize özel, bütün şartları zorlayarak fiyatlarımızı sabit tuttuk ve en ucuz ISO 27001 belgesini sahip olma avantajı sunuyor....

En Ucuz ISO 9001 Belgesi

En Ucuz ISO 9001 Belgesi

En Uygun ISO 9001 Belgesi Son zamlarla birlikte ISO belgeleri de fiyat artışlarından nasibini aldı. Ancak Bilginer Belgelendirme Danışmanlığı firması olarak özellikle Ankara ve İstanbul’da bütün şartları zorlayarak fiyatlarımızı sabit tuttuk ve en ucuz ISO 9001...

Sakarya Gıda Güvenliği 

Sakarya Gıda Güvenliği 

Gıda Güvenliği Sakarya Sakarya ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi gıda sektöründe ürün/hizmet üreten kuruluşlarda güvenli ve sağlıklı gıda üretimi için geliştirilen bir standarttır. Sakarya ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi bu hedefe ulaşmak için tehlike...

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir