ISO 22000 Belgesi Fiyatı

Eren Bilgiseverer

2 Mart 2022
haccp

ISO 22000 Belgesi Fiyatı

ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Belgesi fiyatı Google arama motorunda en fazla sorular arasında yer alıyor. ISO 22000 Belgesi fiyatı nasıl hesaplanır sorusunun cevabı firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bunun nedenleri arasında en başta geleni  uzun uzadıya anlattığımız HACCP gerekliliklerinin gerektirdiği harcamalardır. HACCP kuralları problem ortaya çıktığında değil, çıkmaması için gerekli bütün olasılıkları hesaplayarak taleplerde bulunmaktadır. Bu taleplerin yerine getirilmemesi durumunda belge alınması mümkün olmayacaktır. O nedenle belge fiyatı hesaplanırken HACCP gereklilikleri için harcanacak para miktarı da  fiyatlara dahil edilmek durumundadır. Bunun için danışmanlık firmasının fiyatı belirlemeden önce HACCP gerekliliklerini inceleyerek eksiklikleri tespit etmek ve yapılması gereken düzenlemeler için masrafları hesaplaması gerekmektedir.

ISO 22000 Belgesi Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Her firmanın faaliyeti, çalışan sayısı farklı olacağı için ISO 22000 Belgesi fiyatı doğal olarak değişiklik gösterecektir.

Fiyata etki eden faktörler:

 • Kuruluşun faaliyet alanı,
 • Kuruluşun personel sayısı,
 • Gıda ekibinin olup olmaması,
 • Haccp kontrol noktaları ve gereklilikleri için yapılacak harcamalar,
 • Yakınlığı, uzaklığı,
 • Şubelerinin olup olmaması ve varsa şube sayısı,
 • Depolarının olup olmaması,
 • Belgenin yerli veya yabancı belgelendirme kuruluşundan alınması,
 • Verilecek eğitimin mahiyeti ve boyutu, kaç kişinin eğitim katılacağı,
 • Yapılacak iyileştirme ve revizyon harcamaları,
 • Görevlendirilecek mavi ve beyaz yakalı personel sayısı,
 • İstenmiş olan hizmet sürecinde süre kısıtlaması talebi olması durumu,
 • Olması ve kurulması gereken bölümler, üretimler veya eklenmesi gereken üretim ve hizmetler
 • Yapılacak sistem çalışmalarının ne kadar süreceği,

Bu konuların netleşmesi sonucunda irtibata geçeceğiniz Bilginer Belgelendirme Danışmanlık ekipleri tarafından sizlere kısaca bilgilendirme yapılır ve fiyat teklifi hazırlanır.

Fiyat Teklifi ve Sözleşmesi Neleri içerir?

Hazırlanan fiyat teklifi; verilecek hizmetin ne kadar süreceğini, elde edilen bilgilere göre sürecin uzunluğu, danışmanlık ve eğitim hizmetini kapsamaktadır. Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile ilgili genel taslak bir iş programı müşteriye sunulmasının ardından müşteri tarafından fiyat teklifi kabul edilirse göndermiş olduğumuz fiyat teklifi ve sözleşme formunun kaşe imza yapılarak bize gönderilmesi gerekir.

Bilginer Belgelendirme’den % 10 İndirim

Bilginer Belgelendirme olarak İstanbul ve Ankara’daki müşterilerimize yönelik denetim ve eğitim ücretlerine 2022 yılında gelen zamlara rağmen %10 indirim yapacağımız müjdesini siz müşterilerimizle paylaşmak istiyoruz.

 

ISO 22000 Belgesi Fiyatı

ISO 22000 Belgesi

ISO 22000 Eğitimi

Hazırlanan sözleşme müşteri tarafından imzalanmasının ardından ISO 22000 belgesi alınmasını sağlayacak 1 kişi veya işletmenin çalışan, sektör, işin risk grubu vb. gibi durumuna göre bir veya bir kişiden fazla danışman planlama müdürü tarafından atanmaktadır. Bu danışmanlar Uluslararası ISO 22000 Baş denetçi unvanına sahiptir. Atanan danışman veya eğitmenler müşteri ile irtibata geçer. Gerekli inceleme ve analiz yapılarak eğitim hizmetinin kapsamı konusunda karşılıklı olarak mutabakata varılır. Eğitimler çok önemlidir Örneğin hijyen eğitimi almamış çalışanlarla ilgili olarak zaman zaman cezalar gündeme gelebilmektedir. Hijyen belgesi zorunlu olan sektörler arasında su üretimi yapan yerler, doğal su ve mineral üretimi yapan yerler, gıda üreten işyerleri, perakende gıda satışı yapan yerler, gıda taşımacılığı ve servisi yapan yerler, mutfaklar da bulunmaktadır.

Hijyen Belgesi alınmaması durumunda para cezası verilmektedir. Resmi Gazete yayınlanan Cezai Yaptırımları uygulanabilmektedir. 1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince Hijyen Belgesiz İşçi Çalıştırılması, bakanlık tarafından belirlenen hijyen esaslarına aykırı hareket edenlere maddi cezalar uygulanmaktadır. İşletmenin bir bölümünün veya tamamının yapılan kontroller sonucunda gıda güvenilirliği, insan sağlığı, hayvan sağlığı ve bununla birlikte yem güvenilirliği açısından tehlike oluşturmasından dolayı acil tedbir alınması gerekir. Bu durumda işyerlerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Ürün güvenliği ve teknik düzenlemeler Kanunu 7223’e göre de cezalar söz konusudur.

İş Programına uyarak müşteriye ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi eğitimleri verilir. Daha sonra dökümantasyon hazırlama aşamasına geçilir ve gıda güvenliği yönetim ekibinde görev dağılımı yapılır. Ekibe hangi dokümanı hangi prosedürü hazırlaması gerektiği anlatılır. Örnekleme yöntemi ile çalışmaların yapılması gerçekleştirilmektedir. Elde edilen ve oluşturulan tüm kayıtlar ISO 22000 dokümantasyon sistemine göre firmadaki çalışanlara anlatılarak kendileri tarafından yapılması sağlanmaktadır.

ISO 20000 Gıda Güvenliği Nedir?

Daha fazla detaylı bilgi almak için tıklayınız

ISO 22000 HACCP Uygulamaları Nedir?

Bu konuyla ilgili bilgiler için buraya tıklayınız.

 

Bilginer Belgelendirme Eğitim Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti.

Bu başlıklarda ilginizi çekebilir…

En Ucuz ISO 27001 Belgesi

En Ucuz ISO 27001 Belgesi

Zamların gelmesiyle birlikte tüm ISO Belgelerinin fiyatı arttı. Bilginer Belgelendirme danışmanlık firması olarak siz değerli müşterilerimize özel, bütün şartları zorlayarak fiyatlarımızı sabit tuttuk ve en ucuz ISO 27001 belgesini sahip olma avantajı sunuyor....

En Ucuz ISO 9001 Belgesi

En Ucuz ISO 9001 Belgesi

En Uygun ISO 9001 Belgesi Son zamlarla birlikte ISO belgeleri de fiyat artışlarından nasibini aldı. Ancak Bilginer Belgelendirme Danışmanlığı firması olarak özellikle Ankara ve İstanbul’da bütün şartları zorlayarak fiyatlarımızı sabit tuttuk ve en ucuz ISO 9001...

Sakarya Gıda Güvenliği 

Sakarya Gıda Güvenliği 

Gıda Güvenliği Sakarya Sakarya ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi gıda sektöründe ürün/hizmet üreten kuruluşlarda güvenli ve sağlıklı gıda üretimi için geliştirilen bir standarttır. Sakarya ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi bu hedefe ulaşmak için tehlike...

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir