ISO 14001 Fiyatı

Eren Bilgiseverer

22 Şubat 2022

ISO 14001 Belgesi Fiyatı Nedir?

ISO 14001 belgesi hizmetinin fiyatı belgelendirme ve danışmanlık gibi kavramların yanı sıra firmanın çalışan sayısı, büyüklüğü, şube sayısı, yakınlığı uzaklığı,alınacak belgeyi verecek olan akredite kuruluşunun yerli veya yabancı oluşu gibi birden fazla verinin birleşmesiyle ortaya çıkar.

işletmelerin temsilcileri, genellikle iso 14001 fiyatı ve iso 14001 belgesi fiyatı gibi kelimeleri aratarak internet üzerinden hızlıca bilgiye sahip olmak istemektedirler. Bunun fiyatını belirlemek, üstünkörü bir belge fiyatını söylemek doğru olmayacaktır.

Firmanın sektörü, faaliyet alanı, kuruluş yılı, yeri, ea/nace kodu, çalışan sayısı, beyaz ve mavi yaka görevlendirmelerine ayrılan proses çalışanlarının sayısı fiyata etki eden diğer etkenler arasındadır. ISO 14001 danışmanlık maliyeti, bunlara ek olarak standardın maddelerini uygulamak ve gereksinimlerini karşılamak doğrultusunda firmada yapılacak iyileştirme çalışmalarıyla da artabilir. ISO 14001 belgesini, danışmanlık aşamaları bittikten sonra denetlemek ve uygunluğunu onaylamak için gelecek olan ISO 14001 belgelendirme kuruluşuna ödenecek fiyatları da bu maliyetlere eklemek gerekebilir. Ayrıca yapılan son fiyat ayarlamalarından sonra danışmanlık ücretlerinin daha da artması söz konusu. Tüm bu maliyete etki eden konuların netleşmesi sonucunda net bir fiyat oluşturulabilmektedir.

Markanıza Yatırım Yapın

Yapılan bir araştırmada tüketicilerin çevre duyarlılığının her geçen gün artmakta olduğunu ve çevreci ürünleri daha çok tercih ettiğini ortaya koymuştur. Dünya Gazetesi’nde yer alan bir haberde firmaların geri dönüşümlü yeni ürünlerine örnekler verilmektedir. Firmalar yeşil ürünlerle müşteri sayısını artırmayı hedeflemektedirler.

ISO 14001 Belgesi Almak Niçin Önemli?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi önümüzdeki dönemlerde artan değer olarak ön plana çıkarken çevreci yeni bir dünyanın doğuşuna da tanıklık edeceğimize dair gelişmeler yaşanıyor.

Son olarak Avrupa Birliği tarafından açıklanan ve eyleme geçirilen Yeşil Mutabakat öncesinde de çevre dostu ürünler firmalar için adeta bir sosyal sorumluluk projesi olarak öteden beri üretiliyordu. Yeşil ürünler firmalara tüketici gözünde sempati kazandırıyor ve satışlarının artmasına fayda sağladığı hepimizin malumu. Yeşil teknoloji, ekolojik tekstil ve ekolojik tarım, çevre dostu ambalajlar ve çevre dostu otomobiller gibi hayatımızın her alanında çevreci bir dünyanın doğuşuna tanık oluyoruz.

 

ISO 14001 Fiyatı

iso 14001 Çevre Yönetim Sistemi İklim Değişikliği

 

İklim Değişikliği

İklim değişikliği nedeniyle meydana gelen felaketlerin milyonlarca dolara mal olduğu ifade ediliyor. Asıl üzücü olan ise iklim değişikliğine neden olan nedenler arasında insan faktörünün en ön sıralarda yer alması. Emisyon gazının azaltılmasına yönelik çabaların yetersiz kalması durumunda bu felaketlerin artarak devam edeceği ifade ediliyor.

İklim krizinin yakın gelecekte pandemiyi gölgede bırakması bekleniyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan strateji raporunda belirtildiği gibi Dünya, çok daha önemli bir sorun olan iklim değişikliğiyle karşı karşıyadır.

Küremizin ortalama sıcaklığı endüstri çağı öncesine göre 1,5-2 santigrat derece artmıştır. Hükümetlerarası İklim Değişikliği Panelinin (IPCC) araştırmasına göre eğer doğru tedbirler bir an evvel alınmazsa durum vahametini artıracak ve dünyanın geleceği için yaşamı doğrudan olumsuz etkileyecek kötü senaryolar kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla iklim değişikliğinin ekonomiye doğrudan etkisi olduğu gibi iklim değişikliğiyle mücadelede ortaya konan iradenin de konvansiyonel ekonomiye doğrudan etkileri olacaktır. Ekonomideki bu yeşil dönüşüm birçok sektörü kapsamakta ve sürdürülebilir kalkınma hedefleriyle boyut ve katmanları artırılmış topyekûn bir ekonomik dönüşümü içinde barındırmaktadır. Ekonominin aktörleri olan mal ve hizmet üreten firmalar ile tüketiciler de yeşil dönüşümün asli unsurları olmaktadır.

Teknolojik Gelişmeler

Ülkeler iklim hedeflerine uymak için keskin çizgiler koyarken otomobil firmaları da bu değişime ayak uydurdu. Haberde Yeşil Mutabakat ile Avrupa’da nötr karbon uygulamalarının önümüzdeki dönem sadece elektrikli araçların satılacağı ifade edilirken Türkiye’nin Otomobili TOGG’un elektrikli olarak doğuşu, Ford Otosan’ın elektrikli Transit yatırımı, Hyundai, Toyota, Renault gibi önde gelen markaların hibrit yatırımları gibi önemli üretim adımlarından da bahsediliyor.

Bilimsel Çalışmalar

Kahramanmaraş’ta yapılan bir bilimsel çalışmada işletmelerde çevre konusunda yeterli çalışmaların yapılmadığı görülmektedir. Yapılan bir bilimsel çalışmada işletmelerde çevreye duyarlılık konusunda son zamanlarda bilinçlenmenin varlığına dikkat çekilmektedir. Bu sonuçlar Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakat açıklamalarından sonra ülkemiz ekonomisini yükümlülükleri yerine getirmenin yanı sıra özellikle bilinçlenme konusunda hummalı bir çalışmanın beklediğini göstermektedir.

 

ISO 14001 Fiyatı

Bilginer Belgelendirme’den % 10 İndirim

Artan maliyetlere ve danışmanlık ücretlerine gelen zamlara rağmen Bilginer Belgelendirme olarak İstanbul ve Ankara’daki müşterilerimize vereceğimiz danışmanlık ve eğitim ücretlerine %10 indirim kampanyası başlattığımızı hatırlatmak isteriz.

TÜRKAK’lı belgelendirme yaptığımız için KOSGEB’den alınacak %50-60 hibe desteğiyle birlikte ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgenize oldukça ucuz fiyatlara sahip olma şansı bulabileceksiniz. Üstelik ödeyeceğiniz bu ücreti kısa vadede getirisi olan bir yatırım olarak düşünebilirsiniz.

 

ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

Bu konuyla ilgili bilgiler için buraya tıklayınız.

ISO 14001 Çevre Yönetim Belgesi Nedir?

Bu konuyla ilgili bilgiler için buraya tıklayınız.

 

Bilginer Belgelendirme Eğitim Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti.

Bu başlıklarda ilginizi çekebilir…

En Ucuz ISO 27001 Belgesi

En Ucuz ISO 27001 Belgesi

Zamların gelmesiyle birlikte tüm ISO Belgelerinin fiyatı arttı. Bilginer Belgelendirme danışmanlık firması olarak siz değerli müşterilerimize özel, bütün şartları zorlayarak fiyatlarımızı sabit tuttuk ve en ucuz ISO 27001 belgesini sahip olma avantajı sunuyor....

En Ucuz ISO 9001 Belgesi

En Ucuz ISO 9001 Belgesi

En Uygun ISO 9001 Belgesi Son zamlarla birlikte ISO belgeleri de fiyat artışlarından nasibini aldı. Ancak Bilginer Belgelendirme Danışmanlığı firması olarak özellikle Ankara ve İstanbul’da bütün şartları zorlayarak fiyatlarımızı sabit tuttuk ve en ucuz ISO 9001...

Sakarya Gıda Güvenliği 

Sakarya Gıda Güvenliği 

Gıda Güvenliği Sakarya Sakarya ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi gıda sektöründe ürün/hizmet üreten kuruluşlarda güvenli ve sağlıklı gıda üretimi için geliştirilen bir standarttır. Sakarya ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi bu hedefe ulaşmak için tehlike...

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir