TSE Ürün Belgelendirme

TSE Ürün Belgelendirme

Standartlara uyumlu, nitelikli ve belgeli ürünler!

TSE Ürün Belgelendirme

TSE Ürün Belgelendirme Nedir?

 

TSE ürün belgelendirme, ürünlerin Türk standardına uygunluğunu ispatlama amaçlı firmalara verilen bir belgedir. Bu belgeye yeterlilik belgesi almış olan firmalar ihtiyaç duymaktadır. Ürünlerin üzerinde yer alan TSE sembolü, o ürünlerin ticari kaydını, sınıfını, çeşidini, cinsini belirtir ve kullanma süresi 1 yıl olarak belirtilmiştir.

TSE tarihinin geçmişine bakacak olursak ilk TSE uygunluk belgesinin kullanım hakkı bakır tel için 1964 yılında verilmiştir. Günümüze bakacak olursak şu an tam 20.000’in üzerinde hükmü geçen TSE belgesi bulunmaktadır.

Günümüz alışveriş dünyasında da birçok algı yer almakta. TSE markasını gördüğümüz an pozitif yönlü bir kalite durumu oluşuyor. Bir de tüketici boyutundan ziyade TSE kalite markasını taşıyan ürünler, kamu veya özel ihalelere daha kolay bir şekilde giriş yapabiliyor. Kısaca tüketiciler bu logoyu benimsemiş ve adeta “kalite bu TSE logosundan sorulur, güvenilirdir” algısını gittikçe yaymaktadır.

Hâl böyleyken firmalarda TSE ürün belgelendirme çalışmaları için tarafımıza başvurular yapmakta ve ürünlerinin kalite belgesi için çalışmaları başlatmak istemektedir. Biz de Bilginer Belgelendirme olarak sizlerin bu belgeyi almanızda nasıl bir yol izleyeceğinize dair tüm aşamalarda temsilciniz olarak yanında olmaktayız. Sürece birlikte başlayıp ürünlerin teslimi, numune incelenmesi ve denetim gibi birçok maddede bu dönüşümleri birlikte tamamlamaktayız.

TSE tarafından yetkilendirilen bir danışmanlık firması olarak sizlere tüm bilgilendirme işlemlerinde destek olmaktan mutluluk duyacağız. Sizler de danışanımız olduğunuz için kendinizi güvence altında olmanın keyfini sürebilirsiniz.

TSE Ürün Belgelendirme Başvuru Aşamaları

TSE Belgesi

Yetkililer tarafından denetimi olacak tüm ürünlerin hazırlıkları özenle ve detaylı bir şekilde incelenir.

TSE Belgesi Başvuru

İlk başvuru sistemi olan online başvuru, resmi site üzerinden gerçekleştirilir.

TSE Ürün Belgelendirme Nasıl Yapılır ?

TSE ürün belgesi için başvurulacak ürünlerin örneklerini analiz ve diğer testlerin yapılması için hazırlayıp gönderimine kadar tüm adımları birlikte yürütüyoruz.

TSE Belgesi Ürün Testleri

Ürünlerin aktifliği, kullanılabilirliği ve içerik testlerinin tamamı tarafımızdan incelenir.

TSE Belgesi

Markanızın yetkilisi tarafından denetim anında temsilciniz olarak bu süreci tamamlayıp TSE ürün belgenize kavuşmanızı sağlıyoruz.

Günümüz alışveriş dünyasında da birçok algı yer almaktadır. TSE markasını gördüğümüz an pozitif yönlü bir kalite durumunun olştuğunu söylemek yeterli olacaktır. Bir de tüketici boyutundan ziyade TSE kalite markasını taşıyan ürünler, kamu veya özel sektör ihalelerinde daha çok tercih edilebilir olabilmektedir. Kısaca tüketiciler bu logoyu benimsemiş ve adeta “kalite bu TSE logosundan sorulur, güvenilirdir” algısını gittikçe yaymaktadır.

Hâl böyleyken firmalarda TSE ürün belgelendirme çalışmaları için tarafımıza başvurular yapmakta ve ürünlerinin kalite belgesi için çalışmaları başlatmak istemektedir. Biz de Bilginer Belgelendirme olarak sizlerin bu belgeyi almanızda nasıl bir yol izleyeceğinize dair tüm aşamalarda temsilciniz olarak yanınızda olacağız. Sürece birlikte başlayıp ürünlerin teslimi, numune incelenmesi ve denetim gibi birçok maddede bu dönüşümleri birlikte tamamlamaktayız.

TSE tarafından yetkilendirilen bir danışmanlık firması olarak sizlere tüm bilgilendirme işlemlerinde destek olmaktan mutluluk duyacağız. Sizler de danışanımız olduğunuz için kendinizi güvence altında olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Biraz TSE ürün belgelendirmenin faydalarına bir göz atalım. İmalatçılar için ve bazı kurumlar için ne gibi fayda sağlar, inceleyelim:

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki birçok fayda sağlayacak olan bu belgenin başvuru aşamasında ürünlerin yeterlililkleri oldukça önemlidir. Daha sonrasında adımlar ise tamamen tarafımıza ait süreç takibinden oluşmaktadır. Üreticiler için TSE ürün belgelendirme sisteminin anlamı ilk olarak Türk standartlarına uygun olmak ve müşteri güvenini sağlamaktır.

TSE belgesi; standartlara uygun ürün kullanımını da destekler. Ürünlerin üretimine bağlı olmak üzere maliyetlerde ciddi bir şekilde azalmayı sağlar.

TSE ürün belgelendirme ile ilgili tüm soru ve görüşlerinizi iletişim kanalımızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

TSE Ürün Belgelendirme

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi

TSE Ürün Belgelendirme

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi